USG węzłów chłonnych

Szanowni Pacjenci! Przypominamy, że w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemią, w związku z tym, na terenie naszej przychodni obowiązuje noszenie maseczek.

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie specjalizuje się w wykonywaniu badań USG pod kątem wykrywania wszelkich zmian w organizmie, w tym nowotworów. 
USG węzłów chłonnych jest podstawowym badaniem umożliwiającym ocenę ich wielkości, struktury miąższu oraz stosunku do otaczających tkanek. USG węzłów chłonnych wykonuje się najczęściej z powodu powiększenia węzłów chłonnych, ich bolesności lub też zmian w obrębie skóry nad węzłami. Najczęstszą przyczyną limfadenopatii jest stan zapalny w okolicy danej grupy węzłów, natomiast najgroźniejszymi jej przyczynami są nowotwory pierwotne, jak ziarnica złośliwa i chłoniaki nieziarnicze, lub przerzuty nowotworowe do węzłów chłonnych. 

Jakie są wskazania do badania USG węzłów chłonnych?

Do badania USG węzłów chłonnych są następujące wskazania:

  • ból węzłów chłonnych
  • powiększenie węzłów chłonnych
  • monitorowanie chorób nowotworowych pod kątem przerzutów do węzłów chłonnych
  • badanie pomocne przy biopsji węzłów chłonnych

Czy konieczne jest specjalne przygotowanie do badania USG węzłów chłonnych?

Badanie USG węzłów chłonnych nie wymaga specjalnego przygotowania.

Gdzie wykonać USG węzłów chłonnych w Warszawie?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna w Warszawie posiada nowoczesny ultrasonograf dzięki czemu lekarz wykonujący badanie jest w stanie podać dokładną diagnozę. Lekarze pracujący w Onkolmed Lecznica Onkologiczna są wysokiej klasy specjalistami.

W celu umówienia się na badanie USG węzłów chłonnych skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu+48222902337

lek. med. Andrzej Jezierski

Specjalizacja lekarza: 
USG

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.