Poradnia Zdrowia Psychicznego

Do zespołu Onkolmed Lecznica Onkologiczna dołączył bardzo dobry radioterapeuta lek. med. Mateusz Spałek. Zapraszamy na konsultacje.
Masz raka płuca i szukasz bardzo dobrego chemioterapeuty? Zapraszamy do lek. med. Katarzyny Zajdy. Umów wizytę już dziś pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Do zespołu Onkolmed dołączył bardzo dobry lekarz Elżbieta Wojciechowska-Lampka, specjalista onkolog kliniczny, hematolog, radioterapeuta. Serdecznie zapraszamy na konsultacje. Umów wizytę pod nr tel: 22 6434503 lub 797581010.
Zapraszamy do dr n. med. Ewy Anny Kosakowskiej, specjalisty onkologa klinicznego, chemioterapeuty i psychoonkologa. Wizyty można umawiać pod nr tel. 226434503 lub 797581010.

Nowotwór niewątpliwie stał się chorobą cywilizacyjną i jest drugą przyczyną zgonów w Polsce. Moment pojawienia się choroby nie dotyka wyłącznie chorego ale również jego najbliższych. Często sama diagnoza brzmi jak wyrok. Mimo ogromnego postępu w medycynie, diagnoza choroby nowotworowej wiąże się z dużym lękiem i silnymi, często skrajnymi, emocjami. Możemy czuć, że straciliśmy kontrolę nad sobą i zagrożone jest nie tylko nasze zdrowie ale i życie. Nie tylko sam chory ale również jego bliscy mogą potrzebować wsparcia   emocjonalnego jak  i informacyjnego. Kto może pomóc? W takiej sytuacji pomoże psychoonkolog. Podstawą działań psychoonkologicznych jest założenie silnego związku między stanem psychicznym a kondycją fizyczną człowieka. Psychoonkolog  towarzyszy  i wspiera, buduje nadzieję i motywację, pomaga w rozładowaniu stresu i adaptacji do sytuacji choroby ale także w łagodzeniu jej psychologicznych skutków. Psychoonkolog przychodzi z pomocą  w zakresie poprawy komunikacji w rodzinie , wyrażaniu trudnych emocji oraz w poszukiwaniu nowych sposobów i form wsparcia. 
Umiejętności radzenia sobie z napięciem, motywacja i gotowość do leczenia znacząco wpływa nie tylko na proces zdrowienia ale jakość życia chorego. Badania zdecydowanie podkreślają ogromne znaczenie czynników psychicznych, zarówno podczas leczenia, jak i samego procesu zdrowienia. .
Spotkania z psychoonkologiem mogą mieć charakter jednorazowy, konsultacyjny ale także terapeutyczny. Mogą się odbywać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Wszystko w zależności od potrzeb chorego i jego rodziny.  
W Onkolmed Lecznicy Onkologiczna psychoonkolog dr n med. Ewa Anna Kosakowska wspiera leczenie onkologiczne  wykorzystując Metodę Simontona oraz Racjonalną Terapią Zachowania.

 

W celu umówienia się na konsultację w Poradni Zdrowia Psychicznego skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48226434503 lub +48797581010.

psychoterapeuta Monika Francik

psychoterapeuta Monika Francik
Specjalizacja lekarza: 
Psychoterapia

dr n. med. Ewa Anna Kosakowska

Dr n. med. Ewa Anna Kosakowska
Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna
Psychoonkologia

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do onkologa bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz onkolog leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty onkologa, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.