Chemioterapia

Szanowni Pacjenci! Przypominamy, że w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemią, w związku z tym, na terenie naszej przychodni obowiązuje noszenie maseczek.

ChemioterapiaChemioterapia jest metodą leczenia nowotworów za pomocą określonych związków chemicznych wykazujących działanie niszczące w stosunku do komórek nowotworowych.
Chemioterapia polega na podaniu do organizmu chorego leków cytostatycznych hamujących i zaburzających proces podziałów komórkowych powodując w efekcie śmierć (apoptozę) szybko dzielących się komórek, jakimi są komórki nowotworowe. Chemioterapia niestety może również oddziaływać na te zdrowe komórki, które się szybko dzielą (np. komórki szpiku kostnego, przewodu pokarmowego, włosów) powodując określone efekty uboczne chemioterapii.

Jaki jest cel leczenia jakim jest chemioterapia?

W zależności od rodzaju nowotworu i jego stopnia zaawansowania (patrz klasyfikacja TNM) chemioterapia może mieć ma celu:

  • całkowite wyleczenie bez stosowania innych metod (chirurgii czy radioterapii),
  • wspomożenie procesu leczenia w połączeniu z innymi metodami - chemioterapia neoadjuwantowa, chemioterapia adjuwantowa,
  • złagodzenie objawów nowotworu w zaawansowanych stadiach rozwoju, gdy nie ma możliwości zastosowania leczenia radykalnego (chemioterapia paliatywna).

Czy możliwe jest leczenie jakim jest chemioterapia w Onkolmed Lecznica Onkologiczna?

Onkolmed Lecznica Onkologiczna jest przychodnią prywatną nie posiadającą kontraktu z NFZ zatem chemipterapia w naszej przychodni jest prywatna. Aby skorzystać z chemioterapii w Onkolmed Lecznica Onkologiczna, trzeba umówić się na konsultację u lekarza specjalisty chemioterapeuty w celu uzyskania zlecenia na podanie leku. Następnie należy się umówić na podanie leku.

Czy leczenie jakim jest chemioterapia  jest drogie i jak można je sfinansować?

Calkowita kwota leczenia onkologicznego jakim jest chemioterapia jest zależna od ceny podawanego leku i jego dawki. Zawsze gdy Pacjent decyduje się na leczenie prywatnie dokonywana jest wycena na podstawie zlecenia od lekarza specjalisty.
Zdajemy sobie sprawę, że niektóre leki są bardzo drogie i nie stać pacjentów na leczenie prywatnie dlatego współpracujemy z fundacjami. Gdy pacjent szuka pomocy w fundacji, z którą jeszcze nie współpracujemy wystarczy podać nam jej nazwę a my nawiążemy z nią współpracę.

 

W celu umówienia się na konsultację u chemioterapeuty, onkologa skontaktuj się z placówką Onkolmed Lecznica Onkologiczna pod numerem telefonu: +48222902337.

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno

Specjalizacja lekarza: 
Onkologia Kliniczna
Urologia
Chemioterapia Nowotworów

lek. med. Ewa Szombara

Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna
lek. med. Ewa Szombara

lek. med. Katarzyna Zajda

Specjalizacja lekarza: 
Onkologia Kliniczna
Chemioterapia Nowotworów
lek. med. Katarzyna Zajda

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld

Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna

dr n. med. Ewa Anna Kosakowska

Specjalizacja lekarza: 
Chemioterapia Nowotworów
Onkologia Kliniczna
Psychoonkologia
dr n. med. Ewa Anna Kosakowska

Szanowni Pacjenci,

Przed zapisem do lekarza specjalisty bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z zakresem działalności danego lekarza (każdy lekarz specjalista leczy inną część ciała). W przypadku problemu z wyborem właściwego specjalisty, prosimy o kontakt z Recepcją Onkolmed. Chętnie służymy pomocą. W celu prawidłowego zapisu do specjalisty, przeprowadzamy wywiad z Pacjentem. Mając tę wiedzę łatwiej jest nam zaoferować konkretną pomoc i wybór odpowiedniego lekarza.

Ze względu na długą listę oczekujących w przypadku rezygnacji z wizyty prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. 

Szanujmy się wzajemnie.